hea enesetunne hoolitsetud jalgadest

2 mai 2020

Kevad toob taas fookusesse jalad. Kaunid ja hoolitsetud jalad annavad enesekindlust igale naisele, miks mitte ka mehele. Anname nõuandeid, millega oma jalgu hooldada ning tervena hoida.

ole pediküüriga hoolas

Paljudele meist meeldib külastada kosmeetikut, et lasta oma jalad korda teha. Anname soovitusi, kuidas koduste vahenditega tulemust hoida.

On väga oluline olla ettevaatlik raspeldamisega, mida kodustes tingimustes kiputakse liiga hoogsalt tegema. Liigsel raspeldamisel võib eemaldada liigselt palju nahka, mille tulemusel muutub nahk hellaks ning isegi punetavaks. Naha kaitsereaktsioonina hakkab nahk nendes piirkondades aga veelgi kiiremini paksenema ning tekib nõiaring- vajadus veelgi tihedamini raspeldada. Kasuta selle asemel pimsskivi, mis on samal ajal õrn ja tõhus, eemaldades üleliigsed surnud naharakud.

Et vältida sisse kasvanud küünt, ole ettevaatlik küünte lõikamisel. On oluline, et küünt lõigataks sirgelt, mitte nurkadest kumeraks. Kumeralt lõigatud küüs hakkab kasvades nurgaga naha sisse suruma ning muutub valulikuks.

niisutus on kõige alus

Jalgade niisutus on sama oluline kui näonaha eest hoolitsemine. On soovitatav kasutada niisutavat kreemi igal õhtul puhastel jalgadel. Eriti kuiva naha korral võib jalga panna ka puuvillased sokid. Jalakreemi valides, võiks jälgida, et komponentide hulgas oleks uurea. Tegemist on karbamiidiga, mis niisutab tõhusalt nahka, suuremas kontsentratsioonis parandab ka lõhesid. Ole ettevaatlik katkise naha korral- uurea tekitab nahal kipitust.

hoia jalad soojas

Nii jalgade kui üldise tervise nimel on oluline hoida jalad soojas. Seetõttu ei soovita me kasutada jalakreemi hommikuti, sest see võib soodustada jalgade külmetamist. Samuti on oluline talvisel perioodil kanda siseruumides vahetusjalanõusid. Paksud talvesaapad muudavad soodustavad jalgade higistamist ning bakterite kasvu. Peale tööpäeva õue minnes, võib karge õhk kiirelt külmetuse tekitada.

treenitud jalad on terved

Inimesed, kes peavad töötama pikki päevi püsti või vastupidi, istudes, peaks kindlasti pöörama rõhku jalalihaste treenimisele. Tugevad jalalihased toetavad jalgades veresooni, eriti veene, aidates nii vältida veenilaiendite tekkimist. Pideva ühel kohal seismise korral võiks teha vahetevahel venitus ja võimlemisharjutusi ning kõndida üks pikem tiir, et jalalihased saaks liikuda. Istuva töö puhul on oluline vahepeal püsti tõusta, et veri saaks vabalt liikuda ning lihased tööd teha.

ole teadlik
ning hoolitse igapäevaselt ka oma jalgade tervise eest.
enesekindlus muudab meid ilusaks!